Olimpos Çamlık Pansiyon Olimpos’ta İklim Hep Değişken, Hava ise Hep Mutluluk Kokuyor..
Olimpos’ta İklim Hep Değişken, Hava ise Hep Mutluluk Kokuyor..
Olimpos’ta İklim Hep Değişken, Hava ise Hep Mutluluk Kokuyor..

Olimpos’un iklimi kendine has bir yapıdadır, öyle ki dünyanın hiçbir coğrafyası bu iklime sahip olamaz. O derece kendine hastır. Çünkü kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Sıcak bir sabaha uyanırsınız, gündüzleri sıcak ve tembeldir. Bir diğeri aynı sabaha gündüzleri sıcak ve eğlenceli olarak uyanır. Kahvaltı herkes için mutluluk havasında geçer. Açık büfe sunulan yöresel lezzetlerin barındığı kahvaltıdan tabağını dolduran bahçedeki masalardan kendine yer kapar. Çay tavşan kanı kıvamındadır, iştah açar. Zaten çam ağaçları içindeki ağaç evlerde uyunulan uyku sonrası herkes açlık havasında uyanır. Arada horoz ve kuş sesleri sabaha karşı sizi güne hazırlar. Kahvaltı herkes için mutluluk kıvamı geçer ve sonrasında herkesin iklimi değişmeye başlar. Çünkü Olimpos günü değerlendirmek için bir çok yolun olduğu bol alternatifli bir yapıdadır.

Çamlık Pansiyon’un efsane bahçesi ve kamelyaları üzerine yazılacak çok şey var. 24 saat içinde yaşanabilecek türden kamelyalar ve bahçe. En sıcak aylarda bile serin ve en kalabalık ortamlarda bile huzur veren bir havası var. O kamelyaların dili olsa konuşsa, ne sohbetler dönmüştür saatler süren, sabahın ilk ışıklarını gören, ne aşklar görmüştür – ne aşıklar görmüştür birbirinin gözlerinden gözünü ayıramayan. Neyse makaleyi edebi bir eser kıvamına sokmadan size Çamlık Pansiyon’u anlatmaya devam edelim. Bu arada anlatılanlar sizleri etkilemek amacıyla yazılan şeyler değil, cümlelerde abartı sanatı kullanmıyoruz. Olduğu gibi yazmaya çalışıyoruz. Yanlış anlaşılmak istemeyiz 

Alttaki görsel 360 derece ile bahsettiğimiz bahçenin sakin sessiz bir anında çekildi, inceleyebilirsiniz..

Sonra mesela kimisi kamelyaların rahatına esir olup tatil için yaptığı birçok planı bir kenara bırakır ve kitabını alıp sakin sessiz yayılarak kitap okumayı düşünür ama genelde daha bir iki sayfa okumadan telefonunu eline alır ve sosyal medyaya dalış yapar, instagram feysbuk , yok kim ne hikaye atmış, kim ne kadar beğeni almış derken günü yatıp yuvarlanarak geçirir. Ortam buram buram tembellik kokar ve işin garip tarafı bunu evinde yapsa bunalım ve intihar sebebi olabilir ama Çamlık Pansiyon’un hamaklarında yaptığında gayette kıskanılacak bir durum ortaya çıkar. Yani tembellikte tatile dahil bir aktivitedir. Tembellik yapmak Çamlık Pansiyon’da özenilen gayet şık bir eylemdir !

Kimisi ise havlusunu atar omuzuna ve denizin yolunu tutar. Olimpos yani bu boru değil. Denize yürüme mesafemiz eskiden 20 dakika gibi bir süreydi. Sosyal medya icat olduğundan beri ise bu süre yarım saati geçmekte. Yol boyunca atılan storyler, gönderilen, “ay bir de beni tek çek” replikleri eşliğinde Çamlık’tan denize giden yolda yüz çeşit fotoğraf çekilir ve paylaşılır. Bu da tatile dahil bir eylemdir, oldukça makul ve mantıklıdır. Yani instagramda Olimpos etiketi ile paylaşım yapmayacaksanız ne işiniz var Olimpos’ta ? Ama siz yine de yüz tane story atıp takipçilerinizi isyana teşvik etmeyin 

Kimisini Olimpos açmaz, biz Adrasan’a kaçalım der. 7-8 km ötemizde olan Adrasan’ın denizi de oldukça hoştur ve tavsiye ederiz.

Kimisi adrenalin arar ve hemen Çamlık Pansiyon’un karşısından atv leri kapıp safari turuna katılır. Oldukça keyifli olduğunu tecrübe ettiğimiz bu olayı tavsiye ediyoruz. Olimpos atv turu için oldukça ideal bir yer. Derelerden orman içlerine uzanan keyifli bir tur gününüzü hoş geçirmek adına doğru bir tercih olur.

Kimisi ile başlayan bu cümlelerin ise sonu gelmez. Söz konusu Olimpos olunca yapılacakları yazmak zor. Devamını getiririz bu yazının elbette ama çok uzun anlatıp sizi sıkmamak adına şimdilik bu kadar yeter..

İklimi değişken olan Olimpos’ta hava her daim mutluluktan yanadır..