Olimpos Çamlık Pansiyon Olimpos Çamlık’ın Mutfağı Zeytinyağı ile Tatlanır
Olimpos Çamlık’ın Mutfağı Zeytinyağı ile Tatlanır
Olimpos Çamlık’ın Mutfağı Zeytinyağı ile Tatlanır

Tüm Yemeklerimiz Zeytinyağlı – Kızartmalar Dahil

Kendimizi Olimpos’un en sevilen pansiyonlarından biri olarak görmemizin en büyük sebebi, siz değerli misafirlerimiz ve Olimpos konaklama yorumlarınız. Bir gelenin mutlaka bir daha geldiği Olimpos Çamlık’ı alışkanlık haline getiren, klasik bir tatil anlayışından öteye, Olimpos’taki evinizi ziyaret etme hissi. Bu duyguyu yaratan birçok özelliğimiz olduğunu söyleyen misafirlerimizin, memnuniyetlerinin yüksek olduğu konuların başında da yemeklerimiz geliyor.Senelerdir annemizin şefliğinde, çalışanlarımızla birlikte hazırlanan akşam yemekleri ve kahvaltılardaki benzersiz özelliğimiz kızartmalar dahil tüm yemeklerimizin zeytinyağlı oluşu. Ev yemeği konseptinde, kendi tüketmediğimiz ürünü kullanmadığımız, kendi yemediğimiz yemeği çıkartmadığımız tesisimizde, sizlerin sağlığını ve damak zevkini yakından gözettiğimiz zeytinyağlılar için büyük bir avantajımız var: Kendi bahçemiz, kendi zeytinliğimiz dolayısıyla kendi zeytinlerimiz.

Olimpos’ta ağaç evlerde konakladığınız Çamlık Pansiyon, bildiğiniz gibi Musa Dağı’nda ve eteklerinde yerleşik çam ağaçları gölgesinde, portakal, limon ve zeytin ağaçlarının içinde konumlanmış. Aynı zamanda çiftçilik yaptığımız için kendi ağaçlarımızdan ürünlerimizi, kendi yemeklerimizde gönül rahatlığıyla kullanabiliyor üstelik bu senelerdir güttüğümüz iyi fiyat politikamızdan ödün vermeden hizmet sunmamızı sağlıyor.

Kahvaltıdaki yeşil zeytinlerimiz bahçemizden. Gün içinde şöyle bir atıştırmalık alabileceğiniz patates kızartmalarının geç gelebilme sebebi ise hem patateslerin dondurulmuş hazır ürün olmayıp taze taze soyulması hem de zeytinyağında kızartılması.Yarım pansiyon konseptimizde açık büfe akşam yemeklerimiz ise tümüyle zeytinyağlı. Ana yemekten salatalara, yan yemekten mezelere gönül rahatlığıyla kullandığımız tüm zeytinyağları yine bahçemizden topladığımız zeytinlerin, Antalya’daki partnerlerimizde gözümüzün önünde sıcak sıkım hazırlanmasıyla sofranıza geliyor. Kahvaltılardaki portakal dilimleri de bahçemizden.

Belki kişi başı biraz daha kâr elde edebilirdik ancak 20 yılı aşkındır tek bir sağlık şikayeti almadığımız, tüm gün deniz keyfinin ve Olimpos’un yorgunluğunu birlikte attığımız akşam yemeklerimiz ve yeni güne sizleri keyifle hazırladığımız sabah kahvaltılarımız sonrası yorumlarınız bizlerin, “biraz daha fazla edebileceğimiz kâr”ın çok daha ötesinde bizleri mutlu ediyor.

Sadece bir konaklama noktası olmanın çok ötesinde Olimpos’ta yemek yenilecek seçeneklerden biri olmak bizim için mutluluk verici.

Her zaman, yine yeniden yemeğe bekleriz, unutmayın çaylar da bizden.

Zeytinten gelen keyifle, afiyetle.