Olimpos Çamlık Pansiyon Gökyüzünden Olimpos
Gökyüzünden Olimpos
Gökyüzünden Olimpos

Olimpos hakkında çok şey yazdık, yazmaya devam ediyoruz. Bilenler Olimpos’u zaten biliyor, bilmeyenler ise merak etmekte. Bir videoya rastladık tesadüfen. Birileri birkaç yıl önce drone tarzı bir araçla Olimpos denizini ve sahilini tepeden çekmişler. Video çok hoşumuza gitti, paylaşmadan edemedik. Olympos’ta yaşayanların bile görmediği bir açıdan Olympos’u izlemek harika. Yine de videonun yorumunu sizlere bırakıyoruz.

 

 

Olympos içindeki enerjinin bitmediği garip bir yer. Farklılıkların farkında olunmadığı, umursanmadığı musmutlu bir yöre. İnsanlar şarkı söylüyor, eğleniyor. Harikalar Diyarı tadında. Stres yok, koşturmaca yok…

Baharda ve sonbaharda özellikle üniversite öğrencilerinin akımına uğrayan belde, onların enerjisi ve güzellikleri ile ayrı bir tat veriyor. Bu baharda Olympos yine üniversite öğrenci gruplarının adeta işgaline uğruyor. Sahil onlarla dolup taşıyor. Yaz aylarını zaten çok anlatmaya gerek yok, malum plaj Olimpos’un güzelliğinin keşfine çıkmış insanlarla dolu olmakta. Yeşil ve mavinin en orijinal hallerinin buluştuğu yer , Olimpos. Doğası, çam ağaçları ile bezenmiş dağları ve sırtını bu dağlara yaslamış olan Olimpos Koyu. Denizin rengi insanı içine çeken türden.

Olimpos üzerine yazmak kolay, yazmakla bitmeyen güzelliklerle dolu. Özellikle tepeden kuş bakışı bakınca bu güzellikler daha net görünüyor.